Monika Wróbel – prezes fundacji

Manager kultury, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz PSB w Krakowie. Działaczka społeczna, współpracuje z licznymi organizacjami kulturalnymi w kraju i za granicą.

Przemysław Ficek – wiceprezes fundacji

Z wykształcenia architekt, z powołania folklorysta, z zamiłowania multiinstrumentalista i budowniczy instrumentów ludowych. Wykładowca na studiach podyplomowych muzyki tradycyjnej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Krystyna Walas

Od wielu lat aktywnie działa jako przewodnik PTTK. Przez 40 lat prowadziła w Jeleśni księgarnię, współtworzyła też Regionalną Izbę Pracy Twórczej. Zapalona pszczelarka.

Agata Mierzejewska-Ficek

Muzykolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Kurator największej cyfrowej kolekcji instrumentów muzycznych w Polsce instrumenty.edu.pl, inicjatorka Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej. Bierze czynny udział w działaniach na rzecz promocji polskiej kultury muzycznej.

Krzysztof Dziki

Plastyk z dyplomem, grafik z licencją na tworzenie rzeczy niemożliwych z przysłowiowego kija i sznurka. Pasjonat dobrego malarstwa i teatru, z urodzenia Jeleśnianin. Uwielbia pracę z ludźmi żyjącymi pasją do robienia szalonych, ale dobrych rzeczy.