monika1

Monika Wróbel – prezes fundacji

Manager kultury, absolwentka UJ oraz PSB w Krakowie. Działaczka społeczna, członkini i współzałożycielka licznych stowarzyszeń kulturalnych w kraju i za granicą.

ficek3

Przemysław Ficek – wiceprezes fundacji

Z wykształcenia architekt, z powołania folklorysta, z zamiłowania multiinstrumentalista i budowniczy instrumentów ludowych. Wykładowca na studiach podyplomowych muzyki tradycyjnej Akademii Muzycznej w Katowicach.


Zespół:

walas

Krystyna Walas

Od wielu lat aktywnie działa jako przewodnik PTTK. Przez 40 lat prowadziła w Jeleśni księgarnię, współtworzyła też Regionalną Izbę Pracy Twórczej. Zapalona pszczelarka.

mierzejewska

Agata Mierzejewska-Ficek

muzykolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Bierze czynny udział w działaniach na rzecz promocji polskiej kultury muzycznej, organizując wystawy, prowadząc koncerty, pisząc scenariusze. Kurator projektu www.instrumenty.edu.pl, inicjatorka Ogólnopolskiej Konferencji Instrumentologicznej.

dziki

Krzysztof Dziki

Plastyk z dyplomem, grafik z licencją na tworzenie rzeczy niemożliwych z przysłowiowego kija i sznurka. Pasjonat dobrego malarstwa i teatru, z urodzenia Jeleśnianin. Uwielbia pracę z ludźmi, żyjącymi pasją do robienia szalonych, ale dobrych rzeczy.